Muzeum Zalewu Wiślanego

W tym niewielkim Muzeum Zalewu Wiślanego, można poznać historię szkutnictwa i rybołówstwa okolic Zalewu Wiślanego.

Znajduje się tu oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów, dawniej znajdujący się w miejscowości Łaszka koło Sztutowa. Podczas zwiedzania można też poznać sposób powstawania łodzi rybackich. Ciekawym eksponatem jest prawdziwa, 10-metrowej długości łódź żaglową, która była wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 50 i 60-tych XX wieku.

Zachowane są tu również inne łodzie z okolic Zalewu Wiślanego. Poza znanym już barkasem, ciekawą łodzią była żakówka, którą również można zobaczyć w muzeum. Uwagę zwiedzających silnie przyciąga także ślizgacz lodowy Weiland, nazwany tak na część konstruktora.

Placówka podlega pod Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich:

 • bilet normalny - 5 zł
 • bilet ulgowy - 3 zł
 • bilet dla opiekuna / pilota grupy - 1 zł
 • usługa przewodnicka - 20 zł do 30 osób, 30 zł powyżej 30 osób
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Instytucja jest oddziałem gdańskiego Narodowego Muzeum Morskiego. Ekspozycja kładzie nacisk na tradycje rybołówstwa i szkutnictwa - przez wieki podstawowych zajęć nad Zalewem Wiślanym. Na wystawie dominują narzędzia pracy oraz łodzie. Perełkami w kolekcji są tradycyjne w regionie żakówki oraz 10-metrowy barkas - żaglówka powszechna jeszcze w latach ‘60 XX w.

Muzeum Zalewu Wiślanego warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław

Muzeum Zalewu Wiślanego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Zalewu Wiślanego, zobacz gdzie w Sztutowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Zalewu Wiślanego.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Zalewu Wiślanego. Redakcja serwisu www.sztutowo.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 3 zł
  Muzeum Zalewu Wiślanego cena biletu ulgowego: 3 zł
 • 5 zł
  Muzeum Zalewu Wiślanego cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Zalewu Wiślanego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij