Port Gdański

Jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście. Choćby dlatego, że zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI łączącego kraje skandynawskie z południowo-wschodnią Europą.

Oferuje nadto regularne połączenia żeglugowe do 16 krajów: Argentyny, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kolumbii, Korei Płd., Litwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Trynidad i Tobago, Wenezueli, Wielkiej Brytanii. I jest pięknie położony. Port Gdański (Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA ul. Zamknięta 18) podzielony jest na Port Wewnętrzny usytuowany wzdłuż Martwej Wisły i Kanału Portowego oraz Port Północny z bezpośrednim dostępem do Zatoki Gdańskiej.

Z uwagi na położenie, warunki hydrograficzne i wyposażenie, każdy z nich służy innym celom eksploatacyjnym. W Porcie Gdańsk nie występuje zjawisko pływów.

Przez cały rok jest on także wolny od zalodzenia, co sprawia, że jest jednym z najbardziej przyjaznych portów w regionie Bałtyku. W sezonie letnim statki wycieczkowe wypływają z niego w rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Dodaj opinię

Źródło potęgi miasta, choć dziś już nie tak istotne jak w dawnych czasach - np. XVI w., kiedy polskie zboże wypływało stąd właściwie na całą Europę. Dziś Port Gdańsk stanowi część łączącego Skandynawię z płd.-wsch. Europą Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI. Obiekt ma 2 części: wewnętrzną wzdłuż Martwej Wisły oraz północną na Zatoce Gdańskiej.

Port Gdański warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Port Gdański adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port Gdański, zobacz gdzie w Sztutowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port Gdański.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port Gdański opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij