Przeprawa promowa przez Wisłę

Pojawiła się właściwie zaraz po ukończeniu przekopu Wisły, w 1895 roku. Aktualnie prom pokonuje rzekę niespełna 100 metrów dalej od ujścia, niż miało to miejsce do 1945 r. Przeprawa od początku jest istotnym elementem komunikacji i transportu na Żuławach. Przebycie tych 400 m na pokładzie statku (w ciągu 5 minut) skraca drogę na odcinku Krynica MorskaGdańsk aż o 23 kilometry.

Od 2006 r. pomiędzy wschodnim skrajem Wyspy Sobieszowskiej a Mikoszewem kursuje prom linowy o łącznej nośności na poziomie 90 ton. Główna część jest na stałe przytwierdzony do solidnej liny, rozpiętej między brzegami. Ruch po niezmiennym kursie jest możliwy dzięki holownikowi - statek podczepiany jest najczęściej przy północnej burcie. Na pokładzie promu zmieści się maksymalnie 21 aut osobowych średnich rozmiarów i 100 pasażerów.

Prom pływa nad ujściem Wisły regularnie w okresie kwiecień-październik - zwykle co pół godziny, chyba że natężenie ruchu wymaga kursowania bez przerw. Oczywiście ważne dla tego, czy rejs w ogóle się odbędzie, są również warunki pogodowe. Armator zaleca kontakt telefoniczny przed przyjazdem/przyjściem nad przeprawę.

Dodaj opinię

Koszty przeprawy promem dla turystów (mieszkańcy gminy Stegna i Wyspy Sobieszewskiej mają 50% zniżki):

 • piesi - 4 zł/os. (dzieci do 4. r.ż. bez żadnych opłat)
 • rowerzyści - 5 zł
 • motocykliści - 8 zł
 • samochód osobowy* - 16 zł
 • busy, samochody dostawcze i kampery* - 30 zł
 • przyczepa jednoosiowa - +16 zł
 • przyczepa duża - + 100 zł
 • autobus* - 200 zł


* razem z wszystkimi pasażerami

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Niezbędna dla usprawnienia komunikacji na północnych Żuławach, utworzona już w 1895 roku, zaraz po otwarciu przekopu Wisły. Skraca drogę na trasie Gdańsk ↔ Krynica Morska o bagatela 23 kilometry. Przez rzekę kursuje prom linowy z holownikiem, o pojemności 21 samochodów i 100 pasażerów - nośność jednostki to 100 ton. Rejs w jedną stronę trwa ok. 5 minut.

Przeprawa promowa przez Wisłę adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Przeprawa promowa przez Wisłę, zobacz gdzie w Sztutowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Przeprawa promowa przez Wisłę.
Ceny biletów / cennik wejść do Przeprawa promowa przez Wisłę. Redakcja serwisu www.sztutowo.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • od 4 zł
  Przeprawa promowa przez Wisłę cena biletu normalnego: od 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Przeprawa promowa przez Wisłę opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij