Stadion beach soccera

Piłka nożna rozgrywana na piasku zyskuje coraz większą popularność - zarówno wśród miłośników amatorskiego uprawiania sportu, jak też kibiców rozgrywek wyczynowców. Beach soccer nie doczekał się wpisania na listę sportów olimpijskich na igrzyska w Rio de Janeiro - a w Brazylii ta odmiana futbolu nie ustępuje wiele tej klasycznej - ale oficjalnie uznawany jest za pełnoprawną dyscyplinę dopiero od 1992 r.

Kto chciałby pograć na profesjonalnym boisku, z bramkami a nie plecakami czy parawanami w rolach słupków - znajdzie takie w Sztutowie. Nie na plaży, tylko przy “zwykłym” stadionie piłkarskim. Pole do gry jest pełnowymiarowe (37×28 m) i spełnia wszelkie wymogi. Tutaj piach jest wyjątkowo czysty, nie ma prawa trafić się twardy kamień, rozbita butelka czy inny typowo plażowy śmieć. Oryginalna jest “trybuna honorowa” stadionu, używana także jako scena oraz podium - to wyciągnięta na stały ląd barka.

Gospodarzem obiektu jest jeden z czołowych w kraju zespołów - wywalczył tytuły Mistrza Polski BSP w 2009 i 2010 roku - w plażowej piłce nożnej, Hemako Sztutowo. Grające drużyny w beach soccerze składają się z 5 piłkarzy (4 w polu + bramkarz), a mecz rozgrywa się w tercjach - trzy razy po 12 minut. To informacja dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w jakimś turnieju w Sztutowie. Lato obfituje w mniejsze i większe imprezy plażowej piłki nożnej.

Dodaj opinię

Prawdopodobnie jedno z najlepszych boisk do plażowej piłko nożnej na całym wybrzeżu. Pełnowymiarowe, z solidnymi bramkami, regularnie czyszczone i położone z dala od nadmorskiej plaży - co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort zawodników. W sam raz do tego, by pograć rekreacyjnie albo z większym zacięciem na jakimś turnieju beach soccera.

Stadion beach soccera adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stadion beach soccera, zobacz gdzie w Sztutowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stadion beach soccera.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stadion beach soccera opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij