Sztutowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Sztutowa

Sztutowo jest dużą wsią na Pomorzu. W pobliżu znajdują się Kąty Rybackie (niewiele ponad 4 km), odległość od Gdańska wynosi natomiast 60 km, a od Elbląga ok. 44 km. Podczas planowania urlopu w Sztutowie warto sprawdzić najlepsze możliwości dojazdowe, a nieocenioną pomocą jest prosta wyszukiwarka połączeń GoEuro. Zmotoryzowani nie powinni mieć problemu z dotarciem do celu, kierując się na Gdańsk, a następnie drogę wojewódzką nr 507, która prowadzi bezpośrednio do Sztutowa. Kolejną opcją jest dojazd z Gdańska autobusem PKS lub busem nr 870, który odjeżdża z dworca autobusowego i kończy kurs w Krynicy Morskiej. W Sztutowie bus ma trzy przystanki: Sztutowo Muzeum, Sztutowo oraz Sztutowo Skrzyżowanie. Do Sztutowa możliwy jest także dojazd autobusem PKS Elbląg - uruchamianych jest kilka połączeń dziennie.

Doskonałym sposobem poruszania się po miejscowościach na Żuławach Wiślanych jest Żuławska Kolej Dojazdowa - pociągi uruchamiane są sezonowo od końca czerwca do początku września i jeżdżą przez siedem dni w tygodniu. Przystanki na trasie obejmują: Nowy Dwór Gdański, Sztutowo, Stegnę, Jantar i Prawy Brzeg Wisły. Na terenie Sztutowa istnieje także możliwość wynajęcia taksówki. W pobliskiej Stegnie (4 km) kursuje kolejka turystyczna, która jest ciekawą formą zwiedzania okolicy dla rodzin z dziećmi. Na specjalne zamówienie klientów organizowane są przejazd na trasie Stegna-Sztutowo.

Po wsi i okolicach warto poruszać się natomiast na rowerach. W obrębie gminy przebiega kilka tras turystycznych, w tym Szlak Bursztynowy, Szlak Nadmorski, Szlak Nadzalewowy, Mała Nadzalewowa Pętla Żuławska i Pętla Żuławska. Na terenie gminy można też znaleźć wypożyczalnię sprzętu sportowego i skusić się na kajaki lub rowery wodne.

rozwiń
Sztutowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij